Komentář specialisty fotka

Těžař zlata Kinross Gold Corporation

Těžař zlata Kinross Gold Corp. z Toronta zveřejnil 10. února 2021 své čtvrtletní výsledky hospodaření společně s celkovými výsledky hospodaření za rok 2020.

Středně velký těžař zlata (Kinross Gold) s tržní kapitalizací přes 8 miliard dolarů v roce 2020 reportoval nárůst tržeb o 20,47 % na 1 195 milionu USD při průměrné spotové cenně zlata 1875 USD za unci. Zisk společnosti se vyšplhal na 783 milionu USD, což je meziročně nárůst o 50,29 %.  V roce 2021 směřuje k produkci 2,3 milionu uncí zlata a v roce 2023 plánuje navýšení na 2,9 milionu uncí. Při aktuálních cenách zlata 1687 je Kinross Gold hluboko nad cenou udržovacích nákladů, které se pohybují okolo 1025 dolarů za unci. Úspěch společnosti v krátkodobém horizontu je tedy více než zřejmý.

Kinross Gold | Kiwi partners - Stanislav Lendyel | Komentář poradce
Zdroj | Yahoo finance

Důl Tasiast dosáhl rekordní produkce druhým rokem po sobě a očekává se, že dosáhne kapacit 21 000 tun denně.

Společnosti se daří, a proto přistoupila k opětovnému vyplácení dividend. Klíčová zde není síla výnosu, ale spíše důvěra a pozitivní výhled do budoucna.

Kinross Gold | Kiwi partners - Stanislav Lendyel | Komentář poradce --> Technická analýza
Zdroj | Yahoo finance

Dle mého názoru je ideální vstup do long pozice v rozmezí 6,3-6,5, který je podpořen technickou analýzou, tak analýzou DCF. Částečné zisky bych bral při cenně mezi 7,45 USD až 7,8 USD za akcii.

Disclaimer: Informace uvedené v tomto příspěvku nejsou investičním doporučením. V žádném případě se nesnaží případného čtenáře přimět k investování do popisovaných instrumentů, ani mu poskytnout jakoukoliv jinou formu investičního doporučení. Společnost Kiwi partners s.r.o., tímto příspěvkem sděluje pouze svůj názor a nenese odpovědnost za případné ztráty vzniklé investováním do různých aktiv a produktů uvedených výše, či za jiné výsledky investičních rozhodnutí na základě tohoto příspěvku. Finanční data a informace byly získány především z tiskových zpráv a zveřejněných informací daných společností či institucí, dále ze zahraničních i domácích médií a informačních institucí a dále svého osobního názoru.

Stanislav Lenděl

Je zodpovědný za vizi společnosti a tvorbu firemní strategie. Stanovil si jasný cíl: vybudovat kvalitní investiční poradenství s nejlepšími poradci v Česku. Je hrdý, že vede společnost, pro kterou je na prvním místě zájem klienta a dlouhodobá spolupráce.