Komentář specialisty fotka

New Found Gold Corporation vstup do long pozice na akciích

Akcie těžařských společností od března trvale rostou. Duben byl pro ně dobrým měsícem s výnosem přes 8 % (měřeno indexem těžařských společností GDX). Několik firem vykázalo silnou produkci za duben, což by mělo mít pozitivní dopad na hospodářské výsledky, které tento sektor začne reportovat. Ceny zlata se během 1Q pohybovaly v průměru 1700 USD za unci. To je o mnoho výše, než kolik jsou udržovací náklady. Ty jsou pro tento sektor ve výši 1000 USD za unci.

New Found Gold Corporation (NFGFF) je rychle se rozvíjející těžař zlata s tržní kapitalizací 1 miliardu USD. Ve společnosti vlastní 18,4 % investiční guru Eric Sprott. Firma se nachází v provinciích Newfoundland, Labrador a Ontario.

New Found Gold (NFGFF) dlouhodobě dosahuje dobrých výsledku již při těžbě v blízkosti povrchu země, největší potenciál vidím v podzemní těžbě, která bude následovat po povrchové. Proto jsem se rozhodl vstupovat do dlouhé pozice na této akcii při pondělní otevírací ceně 7,264 USD.

Vývoj ceny akcií New Found Gold v posledních 6 měsících

Disclaimer: Informace uvedené v tomto příspěvku nejsou investičním doporučením. V žádném případě se nesnaží případného čtenáře přimět k investování do popisovaných instrumentů, ani mu poskytnout jakoukoliv jinou formu investičního doporučení. Společnost Kiwi partners s.r.o., tímto příspěvkem sděluje pouze svůj názor a nenese odpovědnost za případné ztráty vzniklé investováním do různých aktiv a produktů uvedených výše, či za jiné výsledky investičních rozhodnutí na základě tohoto příspěvku. Finanční data a informace byly získány především z tiskových zpráv a zveřejněných informací daných společností či institucí, dále ze zahraničních i domácích médií a informačních institucí a dále svého osobního názoru.

Stanislav Lenděl

Je zodpovědný za vizi společnosti a tvorbu firemní strategie. Stanovil si jasný cíl: vybudovat kvalitní investiční poradenství s nejlepšími poradci v Česku. Je hrdý, že vede společnost, pro kterou je na prvním místě zájem klienta a dlouhodobá spolupráce.