Komentář specialisty fotka

S&P 500 INDEX

Kiwi partners s.r.o. Finanční poradenství

S&P 500 INDEX: PO ZOTAVENÍ MŮŽE NÁSLEDOVAT ZASTAVENÍ

Akciový investoři v posledních dnech zažívají pocity štěstí, index S&P 500 se vydal dále směrem vzhůru. Cenový kanál, kde se index S&P 500 nacházel zhruba měsíc byl překonán. Je pozoruhodné, jak díky obrovským stimulům Fedu si S&P 500 připsal kolem 40 % ze svého minima v polovině března a teď se nachází cca 10 % od svých historických maxim 3 400.
Kiwi partners s.r.o. Finanční poradenství
www.tradingview.com

S&P 500 INDEX: FUNDAMENTÁLNÍ POHLED

Očekávám, že hodně špatných zpráv teprve přijde ve 2Q, i když si myslím, že v trhu je velká část negativních zpráv už oceněna. Jedním z faktorů, které je třeba mít na paměti, je to, že nikdo neví, jak špatné výsledky hospodaření a zisky firem budou. Pro většinu firem, mohou být výsledky za 2Q mnohem horší, než v současné době odhaduje konsensus analytiku, proto uvidíme na trzích další pokles. I přes působivý nárůst okolo 40% z březnového minima je u mě index S&P 500 a akcie obecně, konfrontován s nejistotou pro výsledkovou sezónu za 2Q. Dřívější pomoc od Fedu zabránila zhroucení, centrální banka nemusí ekonomice neustále pomáhat a tím i zvyšovat spotřebitelskou aktivitu, aby zabránila dalším poklesům.

Kiwi partners s.r.o. - Finanční poradenství praha 3
www.tradingview.com

TECHNICKÝ POHLED

Technická analýza mi naznačuje, že medvěd se začíná probouzet . Otočku očekávám u hranice 3 130-3150 bodů, kde se index S&P 500 dostane ke svým rezistencím a obchodníci odmítnou platit vyšší cenu za akcie. V pozitivním případě, když bude resistence proražena očekávám další silný růst k metě 3 400 bodů, to je scénář, kterému přikládám 30 % pravděpodobnosti.

Chcete investovat do indexu S&P 500, napište mi na stanislav.lendel@kiwipartners.cz

Disclaimer: Informace uvedené v tomto příspěvku nejsou investičním doporučením. V žádném případě se nesnaží případného čtenáře přimět k investování do popisovaných instrumentů, ani mu poskytnout jakoukoliv jinou formu investičního doporučení. Společnost Kiwi partners s.r.o., tímto příspěvku sděluje pouze svůj názor a nenese odpovědnost za případné ztráty vzniklé investováním do různých aktiv a produktů uvedených výše, či za jiné výsledky investičních rozhodnutí na základě tohoto příspěvku. Finanční data a informace byly získány především tiskových zpráv a zveřejněných informací daných společností či institucí, dále ze zahraničních i domácích médií a informačních institucí a dále svého osobního názoru.

Stanislav Lenděl

Je zodpovědný za vizi společnosti a tvorbu firemní strategie. Stanovil si jasný cíl: vybudovat kvalitní investiční poradenství s nejlepšími poradci v Česku. Je hrdý, že vede společnost, pro kterou je na prvním místě zájem klienta a dlouhodobá spolupráce.