Komentář specialisty fotka

Vidíme na obzoru dlouhodobý býčí trend na US akciích?

Kiwi partners s.r.o. - Finanční poradenství Praha

Analýzu k Dow Jones indexu rozděluji do dvou částí – v první se zmiňuji o tom, co si myslím „o vývoji na trhu“ a v druhé části ilustruji, jak pomocí technické analýzy určuji nákupy aktiv.

Část 1: jak se napravují problémy po COVID-19?

Víme, že centrální banky ovládají peněžní zásobu v naši globální ekonomice. Probíhající pandemie nám ukazuje dva důležité postoje ze stran centrálních bankéřů:

1. Programy ze stran centrálních bank jsou v současné době masivní a jejich hranice jsou v nedohlednu.

2. Čím větší bude krize, tím agresivnější přístup můžeme očekávat od centrálních bank COVID-19 lidem způsobuje velké zdravotní problémy, ve velkém měřítku také ekonomické.

Následnou reakcí vlád nám zamrzla globální ekonomika a FED se snaží tyto problémy vyřešit. 

FED minulý týden oznámil, že začne nakupovat dluhopisy spekulativního stupně, jejichž návratnost investice je pro investory ve většině případu ve hvězdách. Ještě předtím se pouští do nákupu podnikových a komunálních dluhopisů investičního stupně. Pojďme si říct, že FED nikdy předtím nepřenášel na sebe žádná úvěrová rizika ze stran podniků. Ratingové agentury Moody’s a S&P si posvítili na automobilku Ford, které snížily rating na spekulativní stupeň proto se kroky ze strany centrálních bankéřů jeví jako bezprecedentní a růst peněžní zásoby M2 by mohl být hlavním ukazatelem k růstu akcií a zlata.

Když to shrnu, tak FED otevřel svou nekonečnou peněženku, k masivnímu napumpování likvidity a peněz do světové ekonomiky. Tato situace ve mně vyvolává pocit, že akcie a drahé kovy se zotaví z výprodejů, které souvisí pandemii COVID–19.

Část 2: k načasování trhu jsem použil technickou analýzu

Dow Jones Industrial Index (DJI), je v dlouhodobém býčím trendu a nedávný výprodej byl opakovaným testem trendové linie. DJI vystřelil do dalšího mega trendu, který započal rokem 1999, test trendové linie už byl vyzkoušen v roce 2016.  Z tohoto důvodu si myslím, pokud se index neprolomí pod trendovou linii uvedenou níže v grafu, zůstane na americkém akciovém trhu stále býčí trend.

TÝDENNÍ GRAF: DOW JONES INDUSTRIAL INDEX

TÝDENNÍ GRAF DOW JONES INDUSTRIAL INDEX Kiwi finance Praha investiční společnost

(Zdroj grafu: www.tradingview.com)

Věřím, že kroky ze strany FEDu jsou dostatečným ukazatelem pro aktuální nákup akcií a drahých kovů. Závěrem bych chtěl dodat, že investování do akcií a drahých kovů je spojeno s dlouhým a časovým horizontem. Pro nákup perspektivních akciových pozic nebo pozic na drahých kovech Vám poradíme v Kiwi partners.

Pokud máte zájem dozvědět se o růstovém potenciálu akcií na americkém trhu více, napište mi na e-mail stanislav.lendel@kiwipartners.cz.

* Důležité upozornění: V uvedeném textu nemám žádné nakoupené pozice a do následujících 72 hodin nemám v plánu iniciovat žádné nákupy. Tento článek jsem napsal sám a vyjadřuje mé vlastní názory a není to investiční doporučení. Neobdržím za něj odškodnění. Dále nemám žádný obchodní vztah s žádnou ze společností, jejíž akcie jsou uvedeny v tomto článku.

Stanislav Lenděl

Je zodpovědný za vizi společnosti a tvorbu firemní strategie. Stanovil si jasný cíl: vybudovat kvalitní investiční poradenství s nejlepšími poradci v Česku. Je hrdý, že vede společnost, pro kterou je na prvním místě zájem klienta a dlouhodobá spolupráce.