Nemovitosti

Nemovitostní fondy

Hledáte smysluplnou investici, díky které vytvoříte své investiční portfolio? Nemovitosti odolávají inflaci díky tomu, že jejich počet roste pomaleji, než jaký je nárůst peněžní zásoby. A například počet nemovitostí v centrech měst je prakticky neměnný. Proto tvoří nemovitosti důležitou složku portfolia mnoha investorů. Investujte s námi do budoucnosti v bydlení.

  • nemovitostní fondy
  • investiční půda
  • rezidenční bydlení
Investice do nemovisti | Kiwi partners

Od roku 2010 do roku 2019 vyrostly ceny nemovitostí v Česku o 42 % a v Praze 51,4 %. Světové akciové trhy sice rostly daleko rychlejším tempem, ale zažily mnohem větší výkyvy. Dále je také třeba započítat příjmy z pronájmu od případného nájemníka anebo ušetřené náklady díky tomu, že majitel nemovitosti nemusí platit nájem za střechu nad hlavou.

Investování do nemovitostí mají rády i banky. Proto rády půjčují peníze lidem na nákup vlastní nemovitosti a berou nemovitost jako zástavu. Když dlužníci splácí, banka získá úroky, a když nesplácí, tak je pohledávka banky uspokojena prodejem zastavené nemovitosti. Jelikož cena nemovitostí dlouhodobě stabilně roste, tak je skoro vždy pohledávka banky uspokojena. Tím pádem je riziko pro banku poměrně nízké a půjčuje za relativně nízké úrokové sazby.

Investice do nemovitosti za pomocí hypotéky je všeobecně vnímána jako něco zcela běžného, až si člověk ani neuvědomí, že vlastně investuje půjčené peníze. Půjčit si peníze od banky a investovat je do cenných papírů napadne málokoho a ještě menší procento lidí si na to troufne. I banka by takovému investorovi půjčila jen za mnohem vyšší úrok, než jaký bývá u hypoték. Pro velké procento populace je tak investice do nemovitosti jediným případem, kdy využijí takzvanou finanční páku, a tím pádem také tou nejvýdělečnější investicí v jejich životě.